Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az Atlanti-óceán fenekén találták meg filmesek az 1986--ban felrobbant Challenger egy nagyobb darabját. A Cape Canaveral közelében megtalált roncsdarab az űrsikló hasának egy része lehet.
Újabb teherszállítmányt indított el a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) az amerikai űrkutatási vállalat pénteken. Egyúttal ez volt az 50. próba, amelynek során az űrhajót felvivő rakétát úgy térítették vissza a Földre, hogy újra felhasználható legyen.
Az Apollo-11 három űrhajósának egyike, Michael Collins kedden visszatért Cape Canaveral azon kilövőállásához, ahol 50 éve megkezdődött holdraszállási missziójuk.
Először tért vissza sikeresen függőlegesen a Földre az űrből hordozórakéta sértetlenül, amelyet így újra fel lehet majd használni. A bravúr hétfő éjjel történt az Egyesült Államokban, Cape Canaveralben, és mindez hatalmas siker a kifejlesztőnek, a SpaceX amerikai magáncégnek.
Érdeklődők nézik a Space Exploration Technologies (azaz SpaceX) amerikai magánvállalat THAICOM 6 nevű távközlési műholdat hordozó Falcon 9 típusú rakétájának kilövését a floridai Cape Canaveral űrközpontban.
Idén áprilisban lőtte fel az amerikai légierő a titokzatos X-37B jelű távolról vezérelhető kísérleti űrrepülőgépet, amely akár 270 napig is képes keringeni a Föld körül. Bár a hivatalos kommunikáció szerint a technológiát próbálgatják, több ország aggódik, hogy az USA esetleg kémkedésre is használhatja a gépet.
Az amerikai űrügynökség, a NASA a Creative Commonsszal és a Flickr képmegosztó oldallal együttműködve tett közzé rendkívüli, 180 képből álló galériát, amely az űrkutatás kezdeteitől napjainkig ívelő időszakot mutatja be. Az alábbi összeállításban ebből közlünk válogatást.
Magyar Péter volt barátnője arról nem akar beszélni, hogy ő szivárogtatja-e ki a hangfelvételeket, arról azonban már igen, hogy elgondolkodott egy másik párt megalapításán is.